Ładuję stronę...

Szkolenia BHP


Kurs BHP i szkolenia okresowe - Opole

W każdym zakładzie pracy istnieją różnego rodzaju zagrożenia, które mogą przyczynić się do wystąpienia nieprzyjemnych wypadków. Aby ich uniknąć, należy przestrzegać zasad BHP, a także zorganizować szkolenie dla pracowników z tego zakresu. Jeśli chcesz zapewnić swoim podwładnym odpowiednie warunki pracy i bezpieczeństwo, zgłoś się do Proinspect! U nas znajdziesz wykwalifikowanych specjalistów, którzy dokładnie przeszkolą kadrę również pod kątem ochrony PPOŻ.

Zapewniamy najbardziej przystępne ceny w regionie oraz krótkie terminu realizacji usług. Szkolenia przeprowadzane są przez kompetentne osoby, zawsze zgodnie z aktualnymi zasadami BHP. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy firmy z Opola i okolicznych miejscowości.

 • Zapewniamy przystępne ceny oraz krótkie terminy realizacji.
 • Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową.
 • Szkolenia BHP dla każdej grupy pracowników
 • Treść szkoleń zgodna z obowiązującymi przepisami.

Częstotliwość szkoleń BHP

Zasady związane z częstotliwością kursów z bezpieczeństwa i higieny pracy zostały określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 2004 roku. Jak można się domyślać, terminy te będą się odmienne w przypadku przedstawicieli różnych zawodów. Pierwsze zetknięcie z zasadami BHP mają wszyscy nowo zatrudnieni pracownicy. Przed rozpoczęciem pierwsze zmiany muszą odbyć szkolenie wstępne. Trwa ono zaledwie kilka godzin i jest tylko wprowadzeniem do okresowego, które musi być przeprowadzone maksymalnie rok po rozpoczęciu pracy.

Na największe ryzyko narażeni są pracownicy fizyczni, dlatego też muszą oni powtarzać kursy przynajmniej co trzy lata. Dotyczy to osób pracujących na stanowiskach roboczych, na których występuje zagrożenie wypadku, np. wskutek awarii ciężkiego sprzętu. Wyjątek stanowią pracownicy wykonujący zawody związane z zagrożeniem utraty życia – oni powinni powtarzać materiał raz na 12 miesięcy. Szkolenie BHP co 5 lat obowiązuje pracowników biurowych, administracyjnych, kierownictwo itp. Ich praca wiąże się bowiem ze stosunkowo niewielkim ryzykiem wystąpienia wypadku.

W trakcie okresowych szkoleń pracownicy Twojej firmy dowiedzą się, w jaki sposób uniknąć zagrożeń w miejscu zatrudnienia. Jest to doskonała okazja, aby poznać oraz utrwalić zasady BHP i ochrony PPOŻ, które nauczą ich odpowiedniej reakcji w sytuacji podwyższonego ryzyka. Jako pracodawca masz obowiązek pilnować, aby każdy podwładny regularnie uczestniczył w tego typu spotkaniach. Jest to bardzo ważne, ponieważ informacje zdobyte na szkoleniu wstępnym mogą zostać szybko zapomniane. Poza tym zasady bezpieczeństwa i higieny pracy zmieniają się regularnie i każdy powinien być z nimi na bieżąco.

Jeśli prowadzisz firmę na terenie Opola i chcesz zapoznać swoich pracowników z zasadami bezpieczeństwa w miejscu pracy, zgłoś się do nas! Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Możesz nam zlecić także kompleksową obsługę BHP na zasadzie outsourcingu, wówczas nie będziesz musiał martwić się, czy Twoja firma spełnia wyśrubowane wymogi bezpieczeństwa. Poza tym świadczymy usługi związane z szeroko pojętą tematyką PPOŻ. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się ze szczegółową ofertą. Sprawdź również nasz sklep, w którym zakupisz profesjonalną odzież roboczą - i nie tylko.

Stanowisko Co ile Czas trwania
Robotnicze nie rzadziej niż raz na 3 lata 8h
Robotnicze z dużym zagrożeniem nie rzadziej niż raz w roku 8h
Pracodawcy i kierujący pracownikami nie rzadziej niż raz na 5 lat 16h
Administracyjno-biurowi nie rzadziej niż raz na 6 lat 8h
Inżynieryjno-technicznych nie rzadziej niż raz na 5 lat 16h
Służby BHP nie rzadziej niż raz na 5 lat 32h
 1. Podstawa prawna

  Regulację prawną stanowi rozporządzenie ministra gospodarki i pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Dz. U. z dnia 18 sierpnia 2004 r.

 2. Wysokość kar finansowych

  Zgodnie z art. 283. § 1. Każda osoba, która jest odpowiedzialna za stan bezpieczeństwa i higieny pracy lub też kieruje pracownikami czy innymi osobami fizycznymi i nie przestrzega przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy może zostać ukarana grzywną wynoszącą od 1 000 zł do 30 000 zł.

 3. Szkolenie obowiązkowe

  Nie ma wyjątków. Każdy pracownik musi zostać przeszkolony.
  • nowo zatrudniony pracownik
  • student odbywający u pracodawcy praktykę
  • uczniowie szkół zawodowych zatrudnionym w celu praktycznej nauki zawodu