Tablice 5S – tablica cieni 5S – kącik czystości 5S lean management

Jesteśmy producentem różnych rozwiązań 5S. W naszej ofercie znajduje się Tablice 5S, Tablice cieni 5S, Kąciki czystości 5S.

Każdy produkt powstaje jako indywidualny projekt – dobieramy materiał i technologię wykonania. Masz palną kontrolę nad wyglądem Tablicy i narzeczami jakie mają się na niej znaleźć. 

5S to systematyczna forma zarządzania wizualnego wykorzystująca wszystko, od taśmy podłogowej po instrukcje operacyjne. Nie chodzi tylko o czystość czy organizację; chodzi również o maksymalizację wydajności i zysku. 5S to system, który kładzie nacisk na użycie określonego sposobu myślenia i narzędzi do tworzenia wydajności i wartości. Obejmuje obserwację, analizę, współpracę i poszukiwanie odpadów, a także obejmuje praktykę usuwania odpadów.

Dodatkowo 5S, czasami określane jako Five S, stanowiący istotny element zarządzania wizualnego jest oparty na 5 prostych zasadach. Każdy termin zaczyna się na literę S. W języku japońskim pięć S to Seiri, Seiton, Seiso, Seiketsu i Shitsuke. Tymczasem po angielskim pięć liter S tłumaczy się jako Sort, Set in Order, Shine, Standardize oraz Sustain. W końcu po Polsku używa się terminów Sortowanie, Systematyka, Sprzątanie, Standaryzacja oraz Samodyscyplina.

Tablica 5S wyjaśnienie

Japońskie zwrotyAmerykańskie zwrotyPolskie zwrotyWyjaśnienie
SeiriSortSortowanieSortuj materiały, zachowując tylko te niezbędne do wykonania zadań. (Konkretnie akcja ta polega na przejrzeniu całej zawartości obszaru roboczego w celu określenia, które są potrzebne, a które można usunąć. Wszystko, co nie jest używane do zakończenia procesu roboczego, powinno opuścić obszar roboczy).
SeitonSet in OrderSystematykaTablica cieni 5s. Upewnij się, że wszystkie przedmioty są uporządkowane, a każdy element ma wyznaczone miejsce. Uporządkuj wszystkie przedmioty pozostawione w miejscu pracy w logiczny sposób, aby ułatwić pracownikom wykonywanie zadań. Często wiąże się to z umieszczaniem przedmiotów w ergonomicznych miejscach, w których ludzie nie będą musieli się schylać ani wykonywać dodatkowych ruchów, aby do nich dotrzeć.
SeisoShineSprzątanieKącik czystości 5s. Proaktywne wysiłki na rzecz utrzymania czystości i porządku w miejscach pracy, aby zapewnić pracę ukierunkowaną na cel. Oznacza to czyszczenie i konserwację nowo zorganizowanej przestrzeni roboczej. Może obejmować rutynowe zadania, takie jak zmywanie, odkurzanie itp. lub konserwacja maszyn, narzędzi i innego sprzętu.
SeiketsuStandardizeStandaryzacjaTablica informacyjna 5s. Stwórz zestaw standardów zarówno dla organizacji, jak i procesów. Zasadniczo w tym miejscu bierzesz pierwsze trzy S i ustalasz zasady dotyczące sposobu i czasu wykonywania tych zadań. Standardy te mogą obejmować harmonogramy, wykresy, listy itp.
ShitsukeSustainSamodyscyplinaUtrzymuj nowe praktyki i przeprowadzaj audyty, aby zachować dyscyplinę. Oznacza to, że poprzednie cztery S muszą być kontynuowane w czasie. Osiąga się to poprzez rozwijanie poczucia samodyscypliny u pracowników, którzy będą uczestniczyć w 5S.

W naszej ofercie znajdziesz:

Tablica cieni na narzędzia (Tablica cieni 5S)

Jest to jedno z akcesorium w każdym zakładzie produkcyjnym. Na każdym stanowisku pracy na którym efektywność jest ważna, poprzez przebieg pracy, należy wdrożyć to rozwiązanie. Przede wszystkim tablica cieni to wizualna metoda przeznaczona do przechowywania narzędzi wykorzystywanych w pracy na danym stanowisku pilnująca porządku akcesoriów. 

Kącik czystości 5S

W każdej strefie w zakładzie powinien znaleźć się i być stosowany kącik czystości. Utrzymanie porządku na terenie zakładu produkcyjnego jest znakomitym wyborem w celu usprawnienia operacji. Każda tablica może zawierać już szufelki, miotły i zmiotki jednak możemy też użyć sprzętu klienta już posiadanego. 

Mobilne Tablica 5S lean management

Każde środowisko pracy jest inne. W końcu wolna przestrzeń jest na wagę złota. W miejscach ciasnych w których nie da się powiesić na ścianie, sprawdzą się konkretne tablice mobilne. Dodatkowo sztywny stelaż posiada wysokiej jakości obrotowe koła które zapewnią mobilność całego urządzenia. 

Jakie korzyści niosą z sobą systemy 5s?

Po pierwsze system 5S prowadzi do poprawienia efektywności stanowisk pracy poprzez reorganizację miejsca pracy. 

Wygląd i konstrukcja

To ty decydujesz co potrzebujesz. Dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań chcemy sprostać oczekiwaniom klienta. To dlatego oferujemy różne podłoża konstrukcyjne m.in pvc, aluminium, stal, pianka oraz sklejka. To ty decydujesz również o wielkości oraz sposobie montażu. Oferujemy produkty mobilne, stojące oraz wiszące na uchwytach. Godne uwagi jest że na wybranym podłożu wykonujemy nadruk laminatu po którym można pisać (tablice suchościeralne) lub nadrukowujemy druk UV. Projekt, kolorystyka ustalamy wspólnie. Oferujemy również tablice do kontaktu z żywnością HACCP. 

A może szukasz niestandardowego rozwiązania? Pomożemy. 

tablice 5s

Sklep internetowy – jak otrzymać ofertę?

Podsumowując, bezpłatnie i bez zobowiązań przygotujemy dla Ciebie szczegółową ofertę.

W tym celu zapraszamy do Kontaktu tel. 508 286 884 napisz sklep@proinspect.pl