Proinspect Odpowiedzialni Społecznie CSR

Proinspect dba o zdrowie i życie pracowników firm które obsługujemy. Jako jedna z największych firm oferujących kompleksową ochronę bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochronę przeciwpożarową czujemy większą odpowiedzialność. Jako lider w tej branży jesteśmy odpowiedzialni społecznie CSR. Dbamy również o ochronę samych pracodawców,. Poprzez stały monitorując przepisy oraz tworząc rozwiązania mające na celu zmniejszenie kosztów i czasu przy spełnieniu wymagań prawnych.

Jesteśmy jednak bardzo ambitni, dlatego nie poprzestajemy na tym. Jako rodzinna firma bardzo zależy nam by nasze działania miały realny wpływ na otoczenie. Dlatego we wszystkim co robimy uwzględniamy interesy społeczne, ochronę środowiska oraz relacje z interesariuszami.

Jako odpowiedzialni społecznie pragniemy żyć, pracować w otoczeniu ludzi godnych zaufania. Współpracować z firmami w środowisku wolnym od nieetycznych postępowań, dbających o środowisko, wspierających się w życiu prywatnym i zawodowym. Wierzymy że możemy to osiągnąć do czego i Ciebie zachęcamy.

odpowiedzialni społecznieZapraszamy do Kontaktu tel. 500047900 napisz bok@proinspect.pl

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility)

to koncepcja, która zakłada, że firma powinna działać odpowiedzialnie społecznie, ekologicznie i etycznie. Oznacza to, że nie szkodzi środowisku, a także dba o dobro swoich pracowników, klientów, społeczeństwa i działa na rzecz społeczności. CSR to ważne narzędzie zarządzania, umożliwiające firmom dostosowanie się do wymogów etycznych i prawnych, a także budowanie pozytywnego wizerunku. Szereg działań CSR może obejmować na przykład: – rozwój programów społecznych, np. wsparcie dla lokalnych organizacji non-profit, udział w akcjach charytatywnych, – dbanie o zrównoważony rozwój, np. poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ograniczanie zużycia energii, – skrupulatne dbanie o relacje z pracownikami, zapewnienie zdrowych warunków pracy, etycznego podejścia do zatrudniania i wypłat pensji. Wprowadzenie zasad CSR do biznesu opiera się na przekonaniu, że przedsiębiorstwo powinno działać na rzecz dobra społeczeństwa, środowiska i rynku, a nie tylko na zysk. Zachęca się do tego zarówno inwestorów, jak i konsumentów. Często dobre wyniki w zakresie CSR wpływają pozytywnie na postrzeganie firmy przez jej klientów, ale też wpływają na lojalność pracowników do przedsiębiorstwa.

Co już zrobiliśmy?

Opolski Pracodawca Dla Rodziny

Wspieramy rodziny naszych pracowników

Rodzina jest najważniejsza dlatego wspieramy pracowników w życiu codziennym. Oferujemy ruchome godziny pracy, Możliwość wyjścia w nagłych sytuacjach, Kosze prezentowe na dzień dziecka, Przy rekrutacji chętnie przyjmujemy rodziców.

Selektywna Zbiórka Odpadów

Każda z naszych firm, dokonuje selektywnej zbiórki odpadów

Restrykcyjnie podchodzimy do skutecznej selektywnej zbiórki odpadów. Usługi czyli nasze biuro centrali i oddziały, Sprzedaż czyli nasze sklepy i hurtownie, Produkcja czyli nasza szwalnia, wzorcownia, magazyn, warsztat dokonują szczegółowej selekcji.

Nasz biurowiec jest Pasywny

Nowoczesny energooszczędny projekt

Centrala naszej firmy w Opolu została zaprojektowana w sposób pasywny mający na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji.

Minimalne zużycie prądu

Zakup urządzenia? ok a jaka jest jego Etykieta energetyczna?

Cała instalacja oświetleniowa w naszej centrali, sklepach, produkcji jest w technologii LED. Obecnie aż 85% naszych urządzeń ma etykietę energetyczną A. Nasz cel to 100%.

Zbieramy wodę

Susza to problem globalny. Staramy się pomóc lokalnie.

Nasz budynek centrali zbiera deszczówkę. Z 70% powierzchni dachu naszego biura i naszych sklepów woda jest magazynowana w zbiornikach deszczowych. Pozyskaną wodę stosujemy do podlewania terenów zielonych (naszych i publicznych).

Zero Waste

Wykorzystujemy to co inni traktują jako odpad

Założenia Zero Waste? - rezygnacja z pakowanych produktów - ponowne użycie produktów jednorazowych - przetwarzanie - kompostowanie - wprowadzenie minimalizmu

Obsługujemy DPS za symboliczną kwotę

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu

Od dłuższego czasu szkolimy, kontrolujemy i doradzamy domowi pomocy społecznej dla kombatantów w Opolu.

Kodeks Etyczny

Kodeks Postępowania jest dla nas bardzo ważny

Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych trendów naszych czasów. Jako część tego procesu, wprowadzamy nasz nowy Kodeks Postępowania

Flota hybrydowych/elektrycznych samochodów

Chcemy wymienić flotę naszych samochodów na bardziej ECO

Już tylko 1 samochód w naszej flocie jest spalinowy (euro6). Co 3 lata wymieniamy całą naszą flotę. To duża zmiana i spora inwestycja ale środowisko odetchnie.

1,5%

Stała współpraca z OPP

Organizacja pożytku publicznego

Wspieramy organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy i pomagamy w przekazywaniu 1,5% podatku co roku na lokalne stowarzyszenia.

Co planujemy w 2025?

Panele Fotowoltaiczne

Chcemy produkować prąd, a nie go pobierać.

Planujemy montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu naszej centrali i sklepu oraz magazynu energii. Cel - 0kWh pobranej energii w skali roku.

Pompa Ciepła

Rezygnujemy z ogrzewania Gazem

Obecnie nasza centra jest ogrzewana Gazem (piec jest najwyższej klasy ECO) i energią elektryczną. Ale to dla nas mało. Rozważamy montaż pompy ciepła + dodatkowych paneli fotowoltaicznych. Będziemy całkowicie 0 emisyjni.