Proinspect Odpowiedzialni Społecznie

Proinspect, jako jedna z największych firm oferujących kompleksową ochronę bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochronę przeciwpożarową, dba o zdrowie i życie pracowników firm które obsługujemy. Dbamy również o ochronę samych pracodawców, stale monitorując przepisy oraz tworząc rozwiązania mające na celu zmniejszenie kosztów i czasu przy spełnieniu wymagań prawnych.

Jesteśmy jednak bardzo ambitni, dlatego nie poprzestajemy na tym. Jako rodzinna firma bardzo zależy nam by nasze działania miały realny wpływ na otoczenie. Dlatego we wszystkim co robimy uwzględniamy interesy społeczne, ochronę środowiska oraz relacje z interesariuszami.

Pragniemy żyć, pracować w otoczeniu ludzi oraz współpracować z firmami w środowisku wolnym od nieetycznych postępowań, dbających o środowisko, wspierających się w życiu prywatnym i zawodowym o podobnych poglądach. Wierzymy że możemy to osiągnąć do czego i Ciebie zachęcamy.

Co już zrobiliśmy?

Opolski Pracodawca Dla Rodziny

Wspieramy rodziny naszych pracowników

Rodzina jest najważniejsza dlatego wspieramy pracowników w życiu codziennym. Oferujemy ruchome godziny pracy, Możliwość wyjścia w nagłych sytuacjach, Kosze prezentowe na dzień dziecka, Przy rekrutacji chętnie przyjmujemy rodziców.

Selektywna Zbiórka Odpadów

Każda z naszych firm, dokonuje selektywnej zbiórki odpadów

Restrykcyjnie podchodzimy do skutecznej selektywnej zbiórki odpadów. Usługi czyli nasze biuro centrali i oddziały, Sprzedaż czyli nasze sklepy i hurtownie, Produkcja czyli nasza szwalnia, wzorcownia, magazyn, warsztat dokonują szczegółowej selekcji.

Nasz biurowiec jest Pasywny

Nowoczesny energooszczędny projekt

Centrala naszej firmy w Opolu została zaprojektowana w sposób pasywny mający na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji.

Minimalne zużycie prądu

Zakup urządzenia? ok a jaka jest jego Etykieta energetyczna?

Cała instalacja oświetleniowa w naszej centrali, sklepach, produkcji jest w technologii LED. Obecnie aż 85% naszych urządzeń ma etykietę energetyczną A lub B. Nasz cel to 100% do końca 2022roku.

Zbieramy wodę

Susza to problem globalny. Staramy się pomóc lokalnie.

Nasz budynek centrali zbiera deszczówkę. Z 70% powierzchni dachu naszego biura i naszych sklepów woda jest magazynowana w zbiornikach deszczowych. Pozyskaną wodę stosujemy do podlewania terenów zielonych (naszych i publicznych).

Zero Waste

Wykorzystujemy to co inni traktują jako odpad

Założenia Zero Waste? - rezygnacja z pakowanych produktów - ponowne użycie produktów jednorazowych - przetwarzanie - kompostowanie - wprowadzenie minimalizmu

Obsługujemy DPS za symboliczną kwotę

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu

Od dłuższego czasu szkolimy, kontrolujemy i doradzamy domowi pomocy społecznej dla kombatantów w Opolu.

Kodeks Etyczny

Kodeks Postępowania jest dla nas bardzo ważny

Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych trendów naszych czasów. Jako część tego procesu, wprowadzamy nasz nowy Kodeks Postępowania

Co planujemy w 2022?

Panele Fotowoltaiczne

Chcemy produkować prąd, a nie go pobierać.

Planujemy montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu naszej centrali i sklepu. Cel na grudzień 2022 - 0kWh pobranej energii.

Flota hybrydowych samochodów

Chcemy wymienić flotę naszych samochodów na bardziej ECO

Co 3 lata wymieniamy całą naszą flotę. Jednak tym razem planujemy wymienić naszą flotę samochodów na hybrydy. To duża zmiana i spora inwestycja ale środowisko odetchnie.

Pompa Ciepła

Rezygnujemy z ogrzewania Gazem

Obecnie nasza centra jest ogrzewana Gazem, piec jest najwyższej klasy ECO z 2021. Ale to dla nas mało. Rozważamy montaż pompy ciepła + dodatkowych paneli fotowoltaicznych. Będziemy całkowicie 0 emisyjni.

Stała współpraca z OPP

Organizacja pożytku publicznego

Jesteśmy w trakcie negocjacji z organizacją pożytku publicznego. Już niedługo pochwalimy się wynikami.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare
close
Shopping cart
close