Kompleksowa obsługa BHP czyli obsługa firm w zakresie bhp (obsługa bhp i ppoż)

Za przestrzeganie zasad z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie odpowiedzialna jest służba BHP, którą mogą pełnić wyłącznie przeszkolone osoby. Jednak usługi tego typu zajmują wiele czasu, dlatego lepiej zlecić je firmie zewnętrznej, zamiast dokładać pracy swoim podwładnym. Jeśli szukasz sprawdzonego outsourcingu, to powinieneś wybrać naszą ofertę! Zapewniamy kompleksowa obsługa BHP i PPOŻ na terenie całego kraju. Zgłoś się jeszcze dziś!

kompleksowa obsługa bhp

Kompleksowa obsługa bhp – co warto wiedzieć

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy w każdym zakładzie pracy powinna zostać założona służba bezpieczeństwa. Zadaniem służby bhp jest kontrola oraz doradztwo w zakresie przestrzegania prawa pracy bhp. W przedsiębiorstwie zatrudniającym wiele pracowników istnieje też możliwość skorzystania z kompleksowych usług firmy zewnętrznej, na zasadzie outsourcingu. Jest to najlepsze rozwiązanie, nie trzeba bowiem tworzyć osobnego etatu dla specjalisty, który wiąże się z dodatkowym kosztem.

W naszej firmie zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają ukończone wszystkie niezbędne kursy i szkolenia z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy. Będą oni zawsze do Twojej dyspozycji w razie potrzeby, zajmując się wyłącznie swoją firmą.

Potrzebujesz pomocy?

Zapraszamy do Kontaktu tel. 500047900 napisz bok@proinspect.pl

W ramach stałej obsługi zapewniamy usługi bhp:

Kontrole i Audyty

W czasie trwania usługi będziemy odpowiedzialni za wykonanie wnikliwej analizy stanu BHP w Twojej firmie. Zauważymy wszelkie zaistniałe nieprawidłowości i zajmiemy się ich szybkim usunięciem. Na bieżąco będziemy nadzorować warunki pracy, a także sprawdzać, czy przepisy są respektowane. Zajmiemy się też kontrolą nowo nabytych urządzeń i obiektów w firmie pod kątem bhp. Dodatkowo sporządzimy raport uwzględniający wykaz zagrożeń związanych z pracą na konkretnych stanowiskach i urządzeń w zakresie bhp. Pomożemy też zorganizować nowe miejsce pracy, uwzględniając potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Dokumentacja BHP w tym ocena ryzyka zawodowego

W zakres kompleksowej obsługi wchodzi również prowadzenie pełnej dokumentacji z dziedziny BHP. Szeroki zakres usług uwzględnia między innymi prowadzenie akt osobowych z działem kadr, prowadzenie rejestrów pod kątem uczestnictwa w okresowych szkoleniach z tej dziedziny. Pomożemy w przypadku planów rozwoju maszyn i urządzeń w zakresie umowy i modernizacji aspektów związanych z bezpieczeństwem. Twojej firmy Dodatkowo weźmiemy na siebie sporządzanie wniosków dotyczących zasad bezpieczeństwa i PPOŻ, a także podejmiemy się ich realizacji. W razie potrzeby opracujemy plan polepszenia warunków BHP, pomożemy w sporządzeniu instrukcji, regulaminów oraz dyspozycji.

Szkolenia bhp wstępne i okresowe

Do naszych usług należy też zorganizowanie szkoleń wstępnych dla nowych pracowników. Będziemy też odpowiedzialni za wszystkie kolejne kursy okresowe.

Wypadki przy pracy

Możesz na nas polegać również w sytuacjach kryzysowych, kiedy doszło do wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Zajmiemy się gruntownym dochodzeniem powypadkowym razem ze szczegółową dokumentacją. Sporządzimy rejestr wszystkich groźnych sytuacji w miejscu pracy, uwzględniający też ewentualne choroby zawodowe wśród personelu.

Współpracę z organami zewnętrznymi

Kiedy w Twoim przedsiębiorstwie zaplanowano kontrolę z zakresu BHP i ochrony PPOŻ podejmiemy się rozmowy z przedstawicielami urzędu. Dzięki temu inspekcja przebiegnie sprawnie i szybko, a Ty unikniesz stresu i niespodzianek. Będziemy też nadzorować wszystkie nakazy przekazane Twojej firmie przez zewnętrzne organy kontroli i nadzoru. Stale monitorujemy obowiązujących przepisów i rozporządzeń by obsługą bhp w twojej firmie była aktualna.

Ochronę przeciwpożarową np. szkolenia ppoż

W ramach kompletnej usługi BHP podejmiemy się też zadań z zakresu ochrony PPOŻ. Zorganizujemy szkolenia dla wszystkich pracowników oraz kierownictwa, uwzględniające obsługę podręcznych środków gaśniczych. Zaplanujemy też próbną ewakuację z miejsca pracy oraz gaszenie różnych typów pożaru.

Przeprowadzimy dokładną analizę stanu PPOŻ w Twojej firmie, sporządzimy instrukcję bezpieczeństwa pożarowego i zabezpieczenia przed wybuchem, a także plany ewakuacji budynku. Przez cały okres współpracy zapewniamy nadzór i doradztwo PPOŻ. Usługa uwzględnia też konserwację i przegląd techniczny wszystkich gaśnic i hydrantów zewnętrznych zamontowanych na terenie obiektu oraz ich ewentualną naprawę.

Możemy oferować sprzedaż artykułów BHP i PPOŻ

Jeśli zainteresowała Cię kompleksowa obsługa BHP świadczona przez naszą firmę, nie zapomnij też zapoznać się z ofertą sklepu internetowego. Zebraliśmy tam w jednym miejscu wszystkie artykuły, jakie mogą być przydatne do zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony PPOŻ w przedsiębiorstwie. W asortymencie znajdziesz znaki niezbędne do wyznaczenia tras ewakuacyjnych z budynków oraz środki ochrony w postaci kasków, okularów, nauszników, masek itp. Świadczymy też usługi w zakresie montażu wszystkich znaków poziomych i pionowych PPOŻ i BHP oraz malowania linii informacyjnych, pieszych, drogowych i transportowych.

Wszystkie produkty zakupione w sklepie dostarczamy z Opola do wszystkich części kraju, za pośrednictwem zaufanej firmy logistycznej. Cena dostawy zaczyna się już od 16 złotych. Możesz też skorzystać z darmowej przesyłki towarów, która dostępna jest w przypadku zakupów za minimum 2 tysiące złotych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie naszego sklepu.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze bhp i ppoż

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat usług świadczonych przez naszą firmę, zapraszamy do kontaktu z obsługą Klienta! Podejmujemy się realizacji zleceń nie tylko na terenie Opola, ale też innych regionów Polski. Zapewniamy możliwie krótkie terminy i bardzo przystępne ceny. Spełniamy obowiązki wynikające z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 września 1997r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Kompleksowa obsługa BHP w Twoim mieście

Opole, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Nysa, Ozimek, Prudnik, Skarbimierz, Strzelce Opolskie, Tułowice, Ujazd,

01

Podstawa prawna

Pracodawca, zgodnie z art. 207 § 2 kp jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników, poprzez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki.

02

Obowiązek pracodawcy

ma obowiązek odpowiednio zabezpieczyć stanowisko przed zagrożeniami.

03

Pracujemy dla Ciebie

Aby pomóc Państwu wdrożyć i właściwie stosować wszystkie aktualne wymagania w zakresie prowadzenia dokumentacji bhp oraz przedstawić zasady, stale monitorujemy aktualne zmiany w przepisach.