Pracownicy Agencji Pracy Tymczasowej a BHP Czy to się opłaca

Szkolenie wstępne

Wiele przedsiębiorstw korzysta z usług agencji pracy tymczasowych. Elastyczność w pozyskiwaniu pracowników wpływa między innymi na podjęcie decyzji o współpracy z APT. Należy jednak pamiętać, by umowa zawierała kluczowe zapisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstw w Polsce przyczynia się do wzrostu ogólnej presji rynku pracy. W I półroczu 2019 firmy zamieściły na Pracuj. pl 295 257 ofert ogłoszeń. Potrzeby pracodawców zmieniają się z dnia na dzień. Najbardziej aktualną potrzebą jest możliwość elastycznego zatrudnienia, to rozwiązanie pozwala na dostosowanie liczby pracowników do aktualnego zapotrzebowania. Nie zawsze udaje się jednak znaleźć odpowiedniego pracownika sezonowego. Z pomocą przychodzą agencje pracy tymczasowej, które oferują rozwiązanie dostosowane do potrzeb każdego pracodawcy. Na europejskim rynku pracy w 2017 r. obecnych było 25,8 mln pracowników tymczasowych. Mimo że ta forma zatrudnienia staje się coraz bardziej popularna, przepisy nie nadążają za tak dużym popytem.

Przeczytaj cały artykuł:PromotorBHP<

Potrzebujesz wsparcia bhp z pracownikami? Kontakt

4 comments

  1. PathSoft offers a high caliber of resources skilled in Microsoft Azure.NET, mobile and Quality Assurance. They became our true business partners over the past three years.

  2. PathSoft offers a high caliber of resources skilled in Microsoft Azure.NET, mobile and Quality Assurance. They became our true business partners over the past three years….

Comments are closed.